Városlista
2026. március 13, péntek - Krisztián, Ajtony

Hírek

2019. November 08. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: MTI/Fotók: MTI/Donka Ferenc

Vörös kódot adott ki a rendőrség a halálos balesetek miatt

Vörös kódot adott ki a rendőrség a halálos balesetek miatt

Két hónap alatt 127-en haltak meg az ország közútjain.

Úgynevezett vörös kódot adott ki a rendőrség az elmúlt időszak baleseti adatai miatt. Szeptembertől rohamos hanyatlásnak indult a közlekedési morál, két hónap alatt 127-en haltak meg az ország közútjain – közölte csütörtökön az Országos Rendőr-főkapitányság.

Elmondták, a vörös kód egyfajta figyelemfelhívás, hogy a közlekedők legalább egy pillanatra megálljanak és elgondolkozzanak, mindenkit várnak haza, és a balesetekben érintett lehet bárkinek a hozzátartozója.

A rendőrség, ahogy eddig is, ezután is határozottan fellép a jogsértésekkel szemben, és minden olyan eszközt alkalmazni fog, ami gátat szabhat a kedvezőtlen folyamatoknak. Példaként említették, hogy tavaly óta nem jelentik be előre az ellenőrzések helyét és idejét.

Ennek hatására a baleseti adatok kedvező irányba változtak. A tendencia azonban eddig tartott, idén szeptembertől rohamos hanyatlásnak indult a közlekedési morál – tették hozzá.

2019 szeptemberében ötvenhatan, októberben hetvenegyen vesztették életüket közúti közlekedési balesetben.

„Minden balesetmegelőzési kampány, erőfeszítés kevés, ha a közlekedők ennek a negatív folyamatnak a megfékezésében nem partnerek” – hangsúlyozták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld

Március 28-án megnyílik a megújult Citadella

Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket

2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld

Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről

2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát

2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok

Szerinte kamu az egész.