Hírek
2012. Szeptember 03. 20:27, hétfő |
Helyi
Forrás: balasport.hu
Vonyarcvashegyen zárult szombaton a \"Mozdulj Balaton\" programsorozat
A vonyarcvashegyi Lidó strandon, szombaton reggel Monspart Sarolta fővédnök, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke is részt vett a Mozdulj Balaton! szabadidős programsorozat záróeseményén.
A Mozdulj Balaton! 2004-ben indult útjára a Balaton Fejlesztési Tanács szervezésében. A kezdeti kilenc után, idén 32 település 36 strandja vett részt a programsorozatban. A rendezvényeken résztvevők számát tekintve összességében 20-25 ezer fővel kalkulálnak idén a szervezők, 2010-ben, 40 strandon, 30 ezernél is több volt a programokba bekapcsolódók száma; a nők és férfiak aránya 30-70% körüli, leginkább a fiatal korosztály, a 10-20 év közöttiek a legaktívabbak.
Az induláskor fő cél volt, hogy minden résztvevő település legalább egy strandja a kor követelményének megfelelő pályafeltételekkel fogadja a látogatókat, biztosítva így a különböző szabadidős sportolási feltételeket; továbbá, hogy legyenek szervezett sportrendezvények is a strandokon, például strandröplabda, strandfoci és strandkézilabda sportágakban.
A vonyarcvashegyi, szombati záróeseményen a sportágak közt streetball, strandröplabda, strandfoci, petanque, kosárra dobás, kapura rúgás szerepelt. Az esemény reggel 9 órakor kezdődött, az eredményhirdetésre 13.45-kor került sor.
A Mozdulj Balaton! rendezvénysorozat fővédnöke Monspart Sarolta, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke mellett Czene Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportpolitikáért felelős államtitkára és dr. Bóka István, a Balaton Fejlesztési Tanács elnöke.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:34, péntek | Helyi
Szijjártó Péter: nagy csata várható az EU-s energiaügyi tanács ülésén, de a kormány nem fog engedni
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Június 13. 18:09, péntek | PR
Díszlövéssel indult útjára a labda a Szigetvári Gyógyfürdőben
amit nem más mint Salamon Ferenc a Szigetvári Zrínyi vár Várkapitánya indított
2025. Június 13. 09:58, péntek | PR
Pár ezer forinttal elkerülhető az anyagi csőd
kötelező kellék az utasbiztosítás