Hírek
2013. Augusztus 12. 18:12, hétfő |
Belföld
Forrás: MNO
Viharos széllel jön a kedd
Viharos szél, zápor, zivatar – ez vár ránk kedden. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 11, 17 fok között valószínű, de északkeleten helyenként hűvösebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden többnyire 27, 33 fok között alakul.
Kedd hajnalban északnyugaton, majd délután már másutt is többször erősen megnövekszik a felhőzet, és főként északnyugaton, északon zápor, néhol zivatar is kialakulhat. Reggelig többnyire mérsékelt marad a légmozgás, kedden napközben megerősödik, nyugaton néhol, valamint zivatar környezetében viharossá fokozódik az északnyugatira forduló szél.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 11, 17 fok között valószínű, de északkeleten helyenként hűvösebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden többnyire 27, 33 fok között alakul.

| Újabb hidegfront jön, de nem hoz enyhülést |
| Fotó: OMSZ |
Szórványos eső, záporeső
Kontinensünk északi részén egy hatalmas méretű ciklon helyezkedik el, emiatt ott, valamint a hozzá tartozó frontok mentén gyakran erősen felhős az ég, és szórványosan esik az eső, záporeső. Ugyanakkor szárazföldünk középső és déli vidékének időjárását anticiklon határozza meg. A magasnyomás területén a leszálló légmozgásoknak köszönhetően általában kevés a felhő, sokat süt a nap, csapadékról nem érkezett jelentés. A legmagasabb nappali hőmérséklet Európa északi tájain általában 16, 25 fok között alakul. Ennél jóval melegebb van délen, délkeleten, ahol a délutáni órákra többnyire 28 és 35 fok közé melegszik fel a levegő, sőt a Pireneusi-félszigeten 38, 41 fokot is mérnek. Kedd estig a Kárpát-medence fölé eleinte száraz, meleg, majd nedvesebb, hűvösebb levegő érkezik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója
A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.
2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly
Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld
Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat
Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét
2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról
A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.
