Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2013. Augusztus 19. 08:41, hétfő | Helyi
Forrás: MTI

Tovább javult a balatoni strandok megítélése, a legjobbnak a gyenesdiásit tartják

Tovább javult a balatoni strandok megítélése, a legjobbnak a gyenesdiásit tartják

Tovább javult a balatoni strandok megítélése, és az elmúlt öt évben harmadik alkalommal sikerült a fürdőzőktől elnyernie a legjobb minősítést a gyenesdiási Játék strandnak

tájékoztatta Győrffy Árpád, a balatoni strandokat bemutató és köztük versenyt hirdető balatontipp.hu szerkesztője az MTI-t pénteken.

A honlapon a fürdőzők öt éve értékelhetik a strandokat tíz szempont alapján. Az augusztus 15-én zárult versenybe minden eddiginél több, összesen 3910 személy kapcsolódott be. Az idei eredmények azt tükrözik, hogy a tavalyi tendencia tovább tart, ismét javult a balatoni strandok megítélése. Az értékelhető, vagyis minimum 35 szavazatot begyűjtő standok minősítését átlagolva 2012-ben 29 strand 4,33-es osztályzatot kapott, míg idén 33 strand átlageredménye 4,53 lett.
Minden bizonnyal a vízszint kedvező alakulásának is köszönhetően idén jobb jegyek születtek a víz minőségével és az úszási lehetőségekkel kapcsolatban, mint az elmúlt évben. Ismét nagyon jó értékelést kapott a parti részek gondozottsága (4,63), a gyerekeknek biztosított játéklehetőség (4,63) és a strandi dolgozók, vállalkozók viselkedése (4,59). A leggyengébb átlag idén is a mosdók, illemhelyek állapotával (4,39) és a parkolási lehetőségekkel (4,36) kapcsolatban született. A 4,52-es átlagjegy szerint a strandolók összességében elégedettek a kapott szolgáltatások és az azokért fizetett ár arányával is.
Az idei legjobbat, a gyenesdiási Játék strandot 4,74-re osztályozták a vendégek, ettől a lista 33. helyén lévő balatonudvari Fövenyesi strand is csak alig egy fél jeggyel marad el a 4,27-es átlagával. Az értékelt strandok közül 23 fizetős és 10 ingyenes szabadstrand. Az első tíz helyezett közé csak egyetlen ingyenes, a balatonföldvári Keleti szabadstrand jutott be.
A tíz legjobbnak bizonyult strand a kapott átlagosztályzatokkal: Gyenesdiás 4,74, Balatongyörök 4,71, Balatonfüred Kisfaludy 4,69, Balatonföldvár Keleti 4,68, Alsóörs 4,66, Csopak 4,65, Vonyarcvashegy 4,64, Balatonfüred Esterházy 4,63, Szigliget 4,63, Balatonlelle 4,62.

ij

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld

Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt

osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.