Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2012. Október 16. 21:59, kedd | Helyi
Forrás: MTI

Több mint kétszeresére bővítik a zalaegerszegi inkubátorházat

Több mint kétszeresére bővítik a zalaegerszegi inkubátorházat

Alig két évvel átadása után több mint kétszeresére bővítik a most még 2600 négyzetméteres zalaegerszegi inkubátorházat. A közel 572 millió forintos önkormányzati beruházás alapkövét kedden tették le.

Gyutai Csaba, a város polgármestere a beruházás indításakor azt mondta: nem szokványos befektetés egy önkormányzat részéről a gazdaságfejlesztésnek ez a módja, de létjogosultságát bizonyítja, hogy a 2010-ben átadott inkubátorház már egy év alatt megtelt, sőt már az új szárnyra is vannak előzetes szerződések.
A mostani bővítéssel - amelyhez az Új Széchenyi Terv pályázatán 171,5 millió forintot nyert a város - két, összesen 4000 négyzetméteres épület készül, amelyek hasznos alapterülete meghaladja a 3000 négyzetmétert.
A polgármester hozzátette: a helyi Domoplan Kft. tervei alapján a zalakarosi Szabau Invest Kft. végzi a kivitelezést, és a tervek szerint a jövő év márciusára fejeződik be a bővítés. Az újonnan ide érkező vállalkozások révén - ezek közül az elektrotechnikával foglalkozó Novontech Kft.-t említette legnagyobbként - három év alatt összesen 120 új munkahelyet teremtenek az inkubátorházban.
Rigó Csaba Zala megyei kormánymegbízott úgy fogalmazott, hogy egy önkormányzat részéről a munkahelyteremtő beruházás a leginkább jövőbe mutató befektetés. Mint mondta: a multinacionális cégek beszállítóiként működő magyar kis- és középvállalkozásoknak, valamint az exportra termelő hazai cégeknek a jövőben is nagy szerepe lesz az ország talpra állításában.
Az alapkőletételt követően Oláh Gábor, az inkubátorházat működtető Zalaegerszegi Városfejlesztő Zrt. vezérigazgatója újságíróknak elmondta: a jelenlegi épületrészben 19 vállalkozás mintegy 60 embert foglalkoztat.
A két új épületrészben várhatóan 10-15 cégnek tudnak helyet biztosítani, ezek közül a Novontech számára 2200 négyzetmétert adnak bérbe. Ez a cég jelenleg 40 embert foglalkoztat, de 4-5 év alatt további 60-70 dolgozó foglalkoztatását vállalta.
IJ
Címkék: gazdaság, ipar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.