Hírek
2013. Október 08. 08:57, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Több mint hatvan zalai varrómunkás kapott állást Horvátországban
Egy hónap alatt több mint hatvan zalai varrómunkás, valamint kárpitos kapott állást Horvátországban
annál a járműipari cégnél, amely a Horvátország júliusi európai uniós csatlakozását követő munkaerő-piaci nyitást kihasználva kínált munkalehetőséget.
Fábics Zoltán, a Zala Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjának (ZMKMK) letenyei kirendeltségvezetője az MTI érdeklődésére hétfőn elmondta: az osztrák tulajdonú, a járműipar legkülönfélébb területeire prémium kategóriás bőr kárpitos termékeket gyártó Boxmark már 66 magyar dolgozót alkalmaz. A Varasdhoz közeli üzemben - ahol több mint 3400 munkavállalót foglalkoztatnak - 62 varrómunkást és 4 kárpitost vettek fel Nagykanizsa, Letenye és Lenti térségéből.
A munkaerő keresése és felvétele azonban ezzel még nem zárult le, mert a cég még 70 varrómunkást, továbbá vezetői szintekre német és angol nyelvtudással rendelkező szakembereket keres. Több zalai toborzó után csütörtökön Somogy megyében, Marcaliban is tájékoztatást tart a vállalkozás az érdeklődőknek - fejtette ki Fábics Zoltán.
Elmondta még: a magyar dolgozókat naponta buszokkal szállítják munkahelyükre és vissza, az eddig felvettek döntő többsége munkanélküli volt Magyarországon.
Borsos József, a ZMKMK igazgatója az MTI-nek hozzáfűzte: a magyar-horvát határ menti térségben - várakozásaiknak megfelelően - a foglalkoztatási lehetőségek bővülését hozta a horvát uniós csatlakozás.
A feldbachi székhelyű, bőr belsőket gyártó Boxmark augusztus végén zalai újsághirdetésekben és a munkaügyi központokon keresztül hirdette meg horvátországi álláslehetőségeit magyar munkavállalóknak. A magyarországi gyakorlattal ellentétben nem kölcsönzött munkaerőként, hanem állandó munkaszerződéssel felvett magyarok a horvát szabályok szerint adóznak, s nagyjából nettó 100 ezer forint körüli alapfizetést kapnak havonta euróban.
A Boxmark honlapja szerint a Feldbachban és Jennersdorfban működő három bőrfeldolgozó és gyártó üzemén kívül 2001 óta Szlovéniában, 2005-től Horvátországban, 2011 óta Németországban is saját gyárakkal rendelkezik, az idén pedig Kínában is létrehozta leányvállalatát. Termékeit nem csak az autóipar számára készíti, gyártmányait repülőgépek, hajók és vasúti kocsik belső tereiben, valamint a bútoriparban is felhasználják a világ számos országában.
ij
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
