Hírek
2012. Március 12. 08:22, hétfő |
Helyi
Forrás: police.hu
TISPOL”SEATBELT” (biztonsági öv) európai közúti ellenőrzés
A TISPOL Operational Group éves ellenőrzési terve alapján a „European Operation Seatbelt” közlekedésbiztonsági kampány európai szintű végrehajtására 2012 tizenegyedik hetében kerül sor,
mely elsősorban a biztonsági öv és a gyermekbiztonsági rendszer használatának ellenőrzésére terjed ki.
Az ország egészére kiterjedő TISPOL ellenőrzést 2012. március 13-án és 14-én végez a rendőrség.
Az akció során alapvetően a biztonsági öv és a gyermekbiztonsági rendszer használatát ellenőrzi a hatóság.
Ennek oka, hogy a biztonsági öv és gyermekbiztonsági rendszer használatának elterjedtsége hazánkban – a növekvő tendencia ellenére – még mindig alacsony, melyet a jövőben a jelenlegi szintről legalább az európai átlagra, azaz 90 % körülire szükséges emelni.
Közúti baleset esetén a sérülések – és ezen belül is különösen a halálos eredmény – elkerülésében a passzív biztonsági eszközök szerepe kiemelten nagy. Kutatások azt mutatják, hogy a biztonsági öv használatának elmulasztása jelentősen növeli a halálos tragédiák, illetve a súlyos sérülések bekövetkezésének kockázatát. Életek ezreit lehetne megmenteni európai szinten, ha mindenki használná a biztonsági övet.
A biztonsági öv használatának további elterjesztése – illetve annak ösztönzése – nélkülözhetetlen a közlekedésbiztonság javítása terén eddig elért eredmények javításához.
ORFK Szóvivői Iroda
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
