Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2013. Augusztus 19. 08:46, hétfő | Helyi
Forrás: heviz.hu

Teltházzal indul a II. Hévízi Borünnep

Teltházzal indul a II. Hévízi Borünnep

Hatalmas érdeklődéssel indult az év legnagyobb hévízi rendezvénye, a II. Hévízi Borünnep, amely augusztus 15-én este, már a nulladik napon benépesítette a Deák teret.

Fotó: heviz.hu

Csütörtök este 21.00 órakor a hévízi Játékszín Egyesület Padlás című előadásának főpróbájára gyűltek össze az érdeklődők, és a hévízi gyerekek előadása közben már ízelítőt vehettek a Borünnepre készülődő vendéglátók boraiból és ételeiből.

A fesztivál első napja, augusztus 16-a délelőtt 10.00 órakor borversennyel indult, ahol négy kategóriában bírálták a nevezetett borokat. A négy győztes közül rosé kategóriában helyi borászat, a Bezerics Pincészet lett az első helyezett, a többi díjat a neves vendégborászatok kapták.

Bor és a Hun-Magyar Gasztronómiáról tartott kora este előadást a Városi Könyvtárban Dr. Cey-Bert Róbert Gyula, amely szintén sok érdeklődőt vonzott. Estére azonban teljesen megteltek a belvárosi utcák és terek Hévízen, mire a Bál a Savoyban előadás elkezdődött Gregor Bernadett főszereplésével.

-A korábbi évek tapasztalataiból kiindulva, idén jelentősen megnöveltük a rendezvény helyszínét – mondta Papp Gábor, Hévíz polgármestere – Ez az év legnagyobb és legnépszerűbb rendezvénye, amely öt napon át tart, és több ezer ember fog megfordulni városunkban. Idén, a Deák téri nagyszínpad mellett felállítottunk a Festetics téren egy kisebb színpadot, ahol késői jazz koncertek szórakoztatják a közönséget minden este. Emellett a Rákóczi utca elején felállítottunk egy Médiapódiumot, ahol élő interjúkat lehet végighallgatni a rendezvényen fellépőkkel.

Míg a korábbi években csak a Deák- és Festetics terek voltak a borünnep helyszínei, idén a nagy érdeklődésre számítva az Erzsébet királyné utcát és a Rákóczi utcát is bevonták a rendezvényre, melyre nagy szükség is volt, hiszen már az első este teltházzal indult, olyannyira, hogy csak a város címerével ellátott borospohárból 2000 darab fogyott ezen az estén.

A hétvégi program is ígéretes lesz: ma Edit Piaf esttel indul a program Kapócs Zsókával, majd Frank Sinatra emlékest és a mindenesti kis jazz koncert várja a vendégeket.

Vasárnap Gájer Bálint és a Group’n’ Swing zenekar, valamint a Budapest Jazz Orchestra Malek Andrea vendégszereplésével.

Az igényes programok mellett az ország legjobb borászatai, és igazi fesztivál-étkek és kézműves-vásár gondoskodik a jó hangulatról.

ij

Címkék: borünnep, hévíz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld

Március 28-án megnyílik a megújult Citadella

Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket