Hírek
2018. Május 14. 18:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Színház és film is lesz az idei Margó Irodalmi Fesztiválon
Változatos programokkal készül az idei Margó Irodalmi Fesztivál, a június 6. és 10. között a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeumba látogatók színházi előadásokon, könyvbemutatókon és filmbemutatón is részt vehetnek
- közölte a fesztivál igazgatója az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában. Valuska László elmondta, hogy Térey János első prózakötetétől kezdve Szvoren Edina novellás kötetéig húsz könyvbemutatóval készülnek a közönségnek.
Az egyik színházi előadás Esterházy Péter Az olvasó országa című publicisztikai kötetét dolgozza fel a Radnóti Színház produkciójában, az Így viszik át című előadás pedig Nyáry Krisztián történeteit dolgozza fel - ismertette.
Elmondta, hogy a Margón vetítik először Nádas Péter Világló részletek című nagyregényéről készített filmet, amely még nem készült el teljesen, forgatni kell még hozzá.
A fesztivál célja, hogy bemutassa, milyen sokszínű a magyar irodalom, illetve hogy népszerűsítsék az olvasást - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
