Hírek
2013. Június 30. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: orientpress
Szerdától igazi strandidő lesz
Vasárnap még felhős lesz az ég, helyenként zivatarok is kialakulhatnak, hétfőtől viszont napos időre számíthatunk, a hőmérséklet fokozatosan 29 fokig emelkedik - ígéri előrejelzésében a köpönyeg.hu.
Vasárnap a napsütést gomolyfelhők zavarhatják, melyekből elszórtan - nagyobb eséllyel északkeleten - fordulhat elő zápor, zivatar. Az északnyugati szél több helyen megerősödik. 24 fok körül alakulhat a délutáni órák hőmérséklete.
Hétfőn többórás napsütésre számíthatunk, melyet csak néha zavarhatnak felhők. Csupán elvétve alakulhat ki zápor. Melegszik a levegő: délután 25 fok körüli értékeket mutathatnak a hőmérők.
Kedden és szerdán derült időre van kilátás, miközben tovább erősödik a nappali felmelegedés. Kedden 27, szerdán már 29 fok körül várható a csúcsérték, azaz visszatér az igazi strandidő.
Csütörtökön és pénteken ugyan gyakrabban növekedhet meg a gomolyfelhőzet, csak egy-egy frissítő zápor, zivatar fordul elő. További melegedés valószínű: országos hőség alakulhat ki, a meleg nyári idő pedig a folytatásban is kitart –derül ki az előrejelzésből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
2026. Január 30. 07:04, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: érkezik a hathavi fegyverpénz
A honvédelmi miniszter tájékoztatása szerint január utolsó munkanapján, január 30-án fizetik ki az arra jogosult katonáknak a hathavi illetményüknek megfelelő fegyverpénzt.
2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld
Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas
Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.
