Hírek
2020. Október 19. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Robbanás történt egy kispesti autószerelő műhelyben
Újra a teljes vonalon jár az 50-es villamos az Üllői úton, amelynek közelében, a XIX. kerületi Vécsey utcában korábban robbanás történt egy autószerelő műhelyben vasárnap.
A Budapesti Közlekedési Központ tájékoztatása szerint az 93A és a 136E autóbuszok is újra az eredeti útvonalon közlekednek.
A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság tájékoztatása szerint robbanás történt, majd tűz ütött ki a XIX. kerületi Vécsey utcában egy autószerelő műhelyben vasárnap délben. A tűzoltók a lángokat eloltották.
A robbanást egy gázüzemű autó tartálya okozhatta, ezután keletkezett a tűz a 200 négyzetméteres épületben - mondta Kisdi Máté szóvivő.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője az MTI-nek elmondta: két mentőegységet riasztottak a robbanáshoz, a helyszínen egy sérültet kellett ellátni. A 37 éves férfi könnyebb sérültnek minősült, horzsolásokat és enyhe, kis kiterjedésű égési sérülést szenvedett, valamint a bokáját fájlalta. Ellátták a sebét, majd a baleseti sebészet ügyeletére szállították - közölte a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld
Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról
Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld
Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -
2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld
NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
