Városlista
2026. január 27, kedd - Angelika

Hírek

2018. Július 20. 11:20, péntek | Belföld
Forrás: mti

Rekordszintre emelkedett a használt autók adásvétele

Rekordszintre emelkedett a használt autók adásvétele

A második negyedévében újabb csúcsra ért a használtautó-piac Magyarországon:

201 ezer használt személyautó cserélt gazdát, 17 százalékkal több, mint egy évvel korábbant, és az előző negyedévhez is jelentős, 16 százalékos volt növekedés - közölte a JóAutók.hu az MTI-vel.

Kiemelték: először fordult elő, hogy egy negyedévben 200 ezernél több személyautót írtak át.

Az első fél évben 374 ezer volt használtautó-piac forgalma, 14 százalékkal nőtt az előző év hasonló időszakához képest.

A tájékoztatás szerint a személygépjármű-állomány mindkét utánpótlási forrása, az új autók, valamint az import használt autók piaca bővült. Az újautó-eladások száma az első fél évben 71 ezer volt, miközben a behozott használt autók száma elérte a 79 ezret. Előbbi 29, míg az utóbbi 8 százalékos növekedést jelent az elmúlt év hasonló időszakához képest.

Halász Bertalan, a JóAutók.hu vezérigazgatója a közlemény szerint elmondta: a használtautó-piacon 2018-ban megdőlhet a tavalyi 686 ezres rekord. Várakozásk szerint a belföldi átírások száma az év végére akár 760 ezer fölé is emelkedhet. A növekedési trendet csupán egy további jelentősebb forintgyengülés tudná érdemben befolyásolni, ami visszafogná a forgalomba kerülő új és használt autók mennyiségét - tette hozzá.

Az autómárkák közül a belföldi használtautó-piacon az első fél évben is az Opel vezeti az adásvételi listát 13,4 százalékos részesedésével. A második helyért a Suzuki és a Volkswagen versenyez, jelenleg a Suzuki áll hajszálnyival jobban 9,9 százalékos részesedésével, szemben a Volkswagen 9,8 százalékával. A Ford a 4. helyen áll 8,3 százalékkal, a Renault az 5. 6,3 százalékkal - ismerteti a JóAutók.hu.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk

2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld

Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt

Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly