Hírek
2017. Március 10. 12:31, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Rekordot döntött a téli áramfogyasztás
Rekordot döntött a téli áramfogyasztás a tartósan hideg időjárás miatt, az ellátás végig zavartalan volt - közölte a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. pénteken.
A tájékoztatás szerint a 2016/17-es télen csaknem 500 gigawattórával (GWh) volt nagyobb az ország villamosenergia-igénye a 2015/16-os év hasonló időszakához képest. A fogyasztók 2016. december eleje és 2017. február vége között 5,3 százalékkal többet, összesen 11 914 GWh villamos energiát használtak fel, az egy évvel korábbi 11 433,1 GWh fogyasztással szemben.
Az országos villamosenergia-igény bővülése idén januárban volt a legnagyobb, akkor a fogyasztás 6,9 százalékkal, 4271 GWh-ra nőtt a 2016-os 3995 GWh-hoz képest. Január 11-én megdőlt a hazai csúcsterhelési rekord is, amely rövid időre elérte a 6780 megawattot (MW) - idézte fel a Mavir.
A rendszerirányító szerint a növekedés oka egyértelműen a tartósan hideg időjárás, az elmúlt téli hónapok átlaghőmérséklete több mint 3 Celsius-fokkal volt alacsonyabb az egy évvel korábbinál.
A Mavir által leszerződött tartalékokkal, illetve a piaci szereplők által beszerzett többlet-importtal sikerült eredményesen kezelni az egyes hazai erőműveknél fellépő rövidebb üzemzavarokat és az ebből fakadó kieső teljesítmények megfelelő ütemű pótlását - idézi a közlemény Tihanyi Zoltánt, a társaság rendszerirányítási és nemzetközi kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettesét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.
2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk
2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld
Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt
Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly
