Hírek
2012. Július 25. 12:44, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Ponthatárok - Nemzeti Közszolgálati Egyetem: mintegy 1800-an kezdhetik meg tanulmányaikat
Szeptemberben mintegy 1800 diák kezdheti meg tanulmányait a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) 41 szakán - közölte az intézmény szerdán az MTI-vel. Az egyetem pótfelvételit hat költségtérítéses szakon hirdetett meg.
Az egyetem három kara közül a legnépszerűbbnek a rendészettudományi kar képzései bizonyultak. A szigorú, speciális felvételi követelmények ellenére az elmúlt évekhez hasonlóan sokan szeretnének bűnügyi, gazdaságvédelmi, pénzügynyomozói, katasztrófavédelmi vagy közrendvédelmi szakirányon diplomát szerezni - olvasható a közleményben.
Kitértek arra is: a tapasztalatok azt mutatják, hogy a felvételizők számára továbbra is vonzó a katonai hivatás. A hadtudományi és honvédtisztképző kar képzéseire is többszörös a túljelentkezés, a fiatalok nagy számban választották a katonai vezetői szakot. A közigazgatás-tudományi kar alapképzési szakjai is népszerűek, hamarosan megkezdhetik tanulmányaikat a jövő közigazgatási szakemberei.
A pótfelvételi keretében a hat meghirdetett költségtérítéses szakra 2012. augusztus 10-ig lehet jelentkezni. Az eljárás az egyetemen díjmentes.
Pótfelvételi a hadtudományi és honvédtisztképző karon augusztus 21-én és 23-án, a közigazgatás-tudományi karon augusztus 22-én és 23-án, a rendészettudományi karon augusztus 23-án lesz. További információk az egyetem honlapján találhatók (www.uni-nke.hu).
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem 2012. január 1-jén kezdte meg működését. Ez Magyarország legfiatalabb egyeteme, jogelődje a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, a Rendőrtiszti Főiskola és a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) Közigazgatás-tudományi Kara.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -
2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld
Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport
A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.
2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld
Változékony idő várható szeptember első hetében
2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld
Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak
Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.