Hírek
2016. December 03. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Országszerte négyszázötven riasztást kaptak a tűzoltókat a vihar miatt
A viharos szél miatt országszerte mintegy négyszázötven helyre riasztották a tűzoltókat, a legtöbb bejelentés Pest megyéből és Budapestről érkezett
- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője péntek este az MTI-vel.
Mukics Dániel elmondta: a tűzoltókat az esetek nagy többségében kidőlt fákhoz, letört faágakhoz riasztották, amelyek úttestre, épületekre dőltek. Emellett leszakadt elektromos vezetékek és kisebb épületkárok miatt is érkeztek riasztások.
Mint mondta, tucatnyi épület tetejét rongálta meg az erős szél, a többi közt Kecskeméten egy templom tornyán negyven négyzetméteren megbomlott a lemezborítás, Miskolcon egy okmányiroda, a Pest megyei Úri településen pedig egy idősek otthona teteje sérült.
Közölte: még huszonöt helyszínen dolgoznak a tűzoltók.
A katasztrófavédelem nem kapott bejelentést arról, hogy bárki is megsérült volna, és egyetlen ingatlan se vált lakhatatlanná - tette hozzá a helyettes szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 18:00, kedd | Belföld
Honvéd Vezérkar főnöke: a Magyar Honvédség tartalékos katonái bizonyították felkészültségüket
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.
2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld
Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették
Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -
2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről
Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.
