Városlista
2026. január 27, kedd - Angelika

Hírek

2018. Július 25. 19:03, szerda | Belföld
Forrás: mti

Nyáron nehéz összegyűjteni a szükséges vérmennyiséget

Nyáron nehéz összegyűjteni a szükséges vérmennyiséget

Nyáron nehezebb összegyűjteni a szükséges vérmennyiséget - mondta Nagy Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) szakmai főigazgató-helyettese a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.

Beszámolója szerint az elmúlt két hétben is tapasztalták, hogy kevesebben mentek el vért adni, mint korábban. Márpedig ilyenkor is naponta nagyjából 1600-1800 véradóra van szükség - tette hozzá.

A vérellátó szolgálat nyári véradókampányáról az M1 aktuális csatornán elmondták: a véradók között ajándékokat is kisorsolnak.

Nagy Sándor, az OVSZ főigazgató-helyettese elmondta: naponta hatvan-hetven helyen lehet vért adni. Szólt arról, hogy évente mintegy 50 ezer új véradójuk van. Nagyjából 200 ezren rendszeresen adnak vért. Mostani kampányuk célja elsősorban azokat megszólítani, akik még soha nem, illetve régen adtak vért - fűzte hozzá.

Címkék: nyár, vér, véradás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk

2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld

Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt

Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly