Városlista
2026. január 27, kedd - Angelika

Hírek

2022. Október 25. 09:17, kedd | Belföld
Forrás: Ügyészség

Nem ellenőrizték a biztonsági övét, kirepült a bobból – Videóval

Nem ellenőrizték a biztonsági övét, kirepült a bobból – Videóval

Az öv becsatolása nélkül a féket sem tudta használni az illető.

A járási ügyészség határozata szerint a gyanúsított 2022 szeptemberében egy Eger közeli településen lévő bobpályán dolgozott, mint kezelősegéd. A rá vonatkozó munkaköri leírás szerint feladata volt többek között a biztonsági övek megfelelő bekapcsolásának ellenőrzése. Ez a foglalkozási szabály azért kiemelkedő, mivel a bobszánkó speciális működése miatt, ha a biztonsági öv nem kerül rögzítésre – továbbá, ha az öv az üres járati rögzítő pozíciójában van elhelyezve a fékkar nútjában –, akkor az meggátolja a szánkót használó személy részéről a fék használatát.

A fiatal felnőtt a sértett elindítása előtt megszegte a fent említett foglalkozási szabályt, és nem ellenőrizte, hogy az utas a szánkóba szerelt biztonsági övet rendeltetésszerűen becsatolta-e. Miután a sértett a biztonsági övvel nem került rögzítésre, és megkezdte a szabad siklást a szánkóval, egy enyhe jobbra ívelésű kanyarban, mivel a féket nem tudta használni, a bobból kiesett, minek következtében könnyű, nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.

A nyomozás eredményeként a gyanúsítottal szemben a vádemelés feltételei a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján fennálltak, azonban figyelemmel arra, hogy a terhelt fiatal felnőttkorú, a bűncselekmény elkövetését teljes körűen beismerte, a magatartásának kedvező változása érdekében lehetőség volt a feltételes ügyészi felfüggesztés elrendelésére.

Az Egri Járási Ügyészség a foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatti bűnügyben a feltételes ügyészi felfüggesztés idejét egy évben állapította meg, ami ha eredményesen eltelik, a gyanúsítottal szemben az eljárást a vádhatóság megszünteti.

Címkék: ügyészségi hír, bob

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk

2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld

Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt

Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly