Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2012. Március 04. 07:03, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Négyezren regisztráltak önkéntes tartalékosnak

Négyezren regisztráltak önkéntes tartalékosnak

Eddig mintegy négyezren regisztráltatták magukat önkéntes tartalékosnak.

2014-ig nyolcezres tartalékos állománnyal kell rendelkeznie a Magyar Honvédségnek az Országgyűlés határozata szerint. A keret több mint felét már betöltötték, mondta a közrádióban Vanyur Tibor ezredes, a Honvédség Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokságának vezetője.

A védelmi tartalékosok már 2011. január elsejével szolgálatba léptek, jelenleg is majdnem kétezer fővel vannak szerződésben. A védelmi tartalékos keret gyakorlatilag feltöltött, ott csak a fluktuációból adódó hiányok betöltésére keresnek jelentkezőket. A műveleti tartalékosok esetében január elsejét követően nagy jelentkezési hullám kezdődött, jelenleg az önkéntes műveleti tartalékosok létszáma meghaladja a 2800 főt, tette hozzá Vanyur Tibor.

A jelentkezés üteme az elmúlt két hétben kissé mérséklődött, de még mindig folyamatos, hetente több mint százan regisztrálnak országszerte. Katasztrófavédelmi feladatokra mindkét tartalékos kategória bevethető. A védelmi tartalékosok feladata főleg a honvédelmi szempontból kiemelt épületek és infrastruktúra őrzése, míg a műveleti tartalékosok minden más jellegű katonai feladatba is bevonhatók – akár külföldi, akár hátországi szolgálatra is.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld

Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál

A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -

2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld

NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben

Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek