Hírek
2024. Október 18. 07:48, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Navracsics Tibor: együttműködésre sarkall a Versenyképes járások program
Együttműködésre sarkallja a járásokat a jövő január elsején induló Versenyképes járások program.
Az egyeztetések nyomán formálódó program többlet lehetőséget biztosít a már meglévő területfejlesztési programok mellett a járások számára – hangsúlyozta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter csütörtökön Veszprémben.
Navracsics Tibor a Veszprém vármegyei településvezetők és országgyűlési képviselők részvételével zajló fórumon elmondta, hogy 2010 és 2022 között a járások jelentős fejlődésen mentek keresztül, a folyamat azonban még nem elég gyors.
Kiemelte: bár a közép-dunántúli régió országos szinten sikeres, mégis vannak elmaradott járásai.
A felzárkózásnak több lehetőséget kell adni a járások szintjén, ehhez pedig létrehoznak egy 65 milliárd forintos területfejlesztési alapot. Az iparűzésiadó-bevételek növekményéből létrehozott alapból a járások pályázat útján jutnak majd bevételhez – közölte.
Navracsics Tibor elmondta, járási szinten fejlesztési fórumokat hoznak létre polgármesterek és a vármegyei közgyűlési elnökök részvételével, akik rangsorolják a projekteket, a minisztérium pedig kijelöli a prioritási lista alapján, hogy melyik beruházást támogatja.
A miniszter fontosnak nevezte, hogy a járások közösen, együttműködve is indulhatnak a pályázatokon.
Közölte azt is, hogy a januárban induló területfejlesztési szolgálat segíti majd az önkormányzatokat a pályázatok lebonyolításában.
A tárcavezető felhívta a figyelmet arra, hogy az iparűzésiadó-növekménynél a programnak köszönhetően több lesz a megpályázható pénz, azonban a hatékony felhasználáshoz térségi együttműködés szükséges.
A programnak köszönhetően 174 járásból 141 jut nagyobb fejlesztési forráshoz, mint amit a korábbi iparűzésiadó-növekmény megengedett volna – mutatott rá Navracsics Tibor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld
Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját
Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld
Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.
2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld
Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról
Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
