Hírek
2012. Augusztus 03. 20:58, péntek |
Helyi
Forrás: MTI
Munkahelymegőrző támogatásokkal tévesztettek meg zalai foglalkoztatókat

Pályázatírók megtévesztő információkkal vezettek félre Zalában több foglalkoztatót
közölte a Zala Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja pénteken az MTI-vel.
Borsos József igazgató a közleményben arra hívta fel a figyelmet, hogy egyes pályázatírók a munkahelymegőrző támogatással kapcsolatban megtévesztő információkkal vezettek félre több foglalkoztatót.
Közölte: a munkaügyi központ által bonyolított támogatási eszközök adminisztrációjához nincs szükség pályázatírói közreműködésre. A szükséges nyomtatványok a munkaügyi szervezet ügyintézőinek segítségével bárki által egyszerűen kitölthetőek.
A közlemény kitér arra is, hogy a támogatások igénylése előtt az igénylők közvetlenül tájékozódjanak a kirendeltségeken a lehetőségekről és a feltételekről.
Borsos József az MTI érdeklődésére elmondta: a közelmúltban egyszerre érkezett be a megye különböző pontjairól a munkahelymegőrző támogatásokkal kapcsolatban több olyan pályázat is, amelyek feltűnően hasonlóak voltak. Más cégek is jelezték, megkeresték őket azzal, hogy korlátlan nagyságrendű támogatást szereznek számukra - az egyébként viszonylag egyszerű - pályázati űrlapok kitöltésével.
Akadt olyan cég, amely több mint félmillió forintot fizetett a pályázatírónak, hogy 20 millió forintot meghaladó összegű támogatást szerezzen, de rosszul töltötték ki a nyomtatványokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek
Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.