Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2013. Február 07. 08:13, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI

Módosul a Balaton-törvény

Módosul a Balaton-törvény

Elsősorban a zöld területekre vonatkozó szabályokat változtatja a Balaton-törvény módosítási tervezete, amely a kormány honlapján jelent meg szerdán.

A legfontosabb változás a tervezet szerint az lesz, hogy a part menti zöldterület egy részét el lehet cserélni. Ennek feltétele az, hogy a megmaradt és az új zöldterület összefüggő egységet alkosson. A vízparti sétánynak továbbra is legalább 10 méter szélesnek kell lennie.
Zöldterületet csak kivételesen lehet más kategóriába sorolni, és ekkor is legalább akkora másik zöld területet kell kijelölni a korábbi helyére. Az átsorolt terület nem állhat természetvédelmi oltalom alatt.
A Balaton menti zöldterületeken csak vendéglátó, további pihenést és testedzést szolgáló épület helyezhető el. A beépítettség nem haladhatja meg a 4 százalékot, és az épületek nem lehetnek 4,5 méternél magasabbak. Az épületek bérleti idejét 10 évente meg kell újítani.

Ij

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.