Hírek
2019. Szeptember 04. 18:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megalakult az új olasz kormány
Conte a nap folyamán mutatta be leendő minisztereinek listáját a köztársasági elnöknek. A teljes kabinet csütörtök reggel tíz órakor teszi le az esküt az államfői palotában.
Ezt követően az olasz törvényhozás mindkét házának bizalmat kell szavaznia az új kormánynak.
Conte az államfővel tartott találkozóját követően elmondta, hogy Luigi Di Maio, az M5S vezetője kapja a külügyminiszteri tárcát, míg a független Luciana Lamorgese magas rangú köztisztviselő lesz az új kormány belügyminisztere. Lamorgese Matteo Salvinit, a belvándorlásellenes Liga vezetőjét váltja a belügyi tárca élén.
Roberto Gualtieri, a PD európai parlamenti képviselője a gazdasági tárcát vezeti majd.
Ez Conte második kormánya lesz. A pártoktól független politikus 2018 júniusa óta vezette az M5S és a jobboldali Liga koalíciós kabinetjét, az utóbbi párt vezetője, Matteo Salvini azonban előrehozott választások és a kormányfői tisztség elnyerésének reményében felmondta a további kormányzati együttműködést addigi koalíciós partnerével. Augusztus 20-án Conte bejelentette lemondását, de ügyvezetőként továbbra is ellátta a kormányfői teendőket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld
Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt
osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.
2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld
Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt
Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.
2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.
2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld
Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament
Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.
