Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2011. Július 02. 08:36, szombat | Helyi
Forrás: balaton.vehir.hu

Még vezet a hekk, de sokan keresik a balatoni halakat is

Még vezet a hekk, de sokan keresik a balatoni halakat is

Egyre többen kérnek fogast, harcsát, keszeget a Balaton partján, de még mindig a hekk vezeti a listát.

Az Argentínából származó hal, a hekk a tömegturizmus idején, a hetvenes években került fel a balatoni étlapokra a fogas, a ponty és a keszeg mellé. Ma már a tóparti büfék többségében is a „tengeri fogas” a legkelendőbb. Sokak szerint vissza kellene hozni a friss édesvízi halat a magyar konyhába, hiszen finom és egészséges.Siófokon biztos forrásból kapható. balatoni harcsa, csuka, kárász, ponty, keszeg. A keszegre sokan mondják, túl szálkás, a szakember azt mondja erre: a halat jól meg kell sütni. Tehát érteni kell hozzá, de például sokan a busát sem tudják elkészíteni.
Sokan megkérdezik az éttermekben, halsütőkben hogy balatoni-e a hal, egyre többen eszik a fogast, a harcsát, de ezzel együtt a hekk még mindig a fogyasztás hatvan százalékát teszi ki, és ugyancsak népszerű a pisztráng, pedig az sem balatoni hal.

A balatoni büfések számára viszont több szempontból is előnyös a hekk, hiszen szálkamentes, viszonylag olcsón, nagy tételben beszerezhető. És rossz nyelvek szerint húsa jól beszívja az olajat, így a sütés utáni mérlegelésen többet nyom.

Címkék: étterem, balaton, hal

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Január 28. 07:42, szerda | Sport

Szalai Attila a lengyel Pogon Szczecinhez került kölcsönbe

A válogatott Szalai Attila kölcsönben a lengyel bajnokság élvonalában szereplő Pogon Szczecin labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását.