Hírek
2016. Július 12. 07:41, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Még fokozódik a hőség
Kedden fokozódik a kánikula: tizenegy megyére és a fővárosra másodfokú, az ország többi területére elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.
A meteorológiai szolgálat hétfőn az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint Budapestre és Pest, továbbá Baranya, Bács-Kiskun, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna és Veszprém megyére adták ki a narancssárga vagyis másodfokú figyelmeztetést. Mint írták: kedden még nagyjából 2 Celsius-fokkal melegebb lesz, mint hétfőn, többfelé akár 27-29 fok közt, másutt 26 fok körül alakul a középhőmérséklet. Az előrejelzés szerint a leghidegebb órákban általában 17-23 fok lehet, de északkeleten ennél egy-két fokkal hűvösebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet többnyire 33-37 fok között várható.
Felhívták a figyelmet továbbá, hogy kedden extrém (akár 8,1-es szintet is meghaladó) UV-B sugárzás várható.
Emellett néhány dunántúli megyében heves zivatarra, felhőszakadásra is figyelmeztet a meteorológiai szolgálat. Mint írták: kedden délutántól az Észak-Dunántúl felett zivatarok átvonulására lehet számítani. Ebben a térségben a felhőszakadás mellett nagyobb méretű, több centis jég és károkozó szélroham is várható. A heves zivatar veszélye miatt Győr-Moson-Sopron megyére másodfokú figyelmeztetést adtak ki keddre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 18:00, kedd | Belföld
Honvéd Vezérkar főnöke: a Magyar Honvédség tartalékos katonái bizonyították felkészültségüket
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.
2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld
Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették
Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -
2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről
Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.
