Hírek
2019. December 19. 09:51, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok
Machetével támadt egy iskolás csoportot kísérő tanárra
Még a villamoson elfogták szerdán a pestszentlőrinci rendőrök azt a férfit, aki többször megszúrt egy iskolás csoportot kísérő tanárt.
A rendőrség ügyeletére szerdán délután érkezett bejelentés, hogy Budapest XVIII. kerületében az 50-es villamoson egy férfi bozótvágó késsel fenyegeti az utasokat. A segélyhívást követően a XVIII. kerületi járőrök perceken belül a helyszínre értek és a Teleki utcánál a villamoson elfogták a budapesti 38 éves T. Istvánt.
A nyomozás során kiderült, hogy T. István többször megszúrt egy férfit. A sérült a rendőrök kiérkezése előtt leszállt a villamosról és elment a helyszínről; a hatóságot az az orvos értesítette, akinél ellátásra jelentkezett. A sértett egy iskoláscsoportot kísért aznap délután. A tanár az elsődleges orvosi vélemény szerint könnyű sérüléseket szenvedett.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság XVIII. kerületi Rendőrkapitányság nyomozói T. Istvánt súlyos testi sértés bűntett kísérlet és felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntett miatt hallgatták ki gyanúsítottként, majd – mivel a Fővárosi Törvényszék Büntetés-végrehajtási csoportja lopás miatt körözte – a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézetbe vitték jogerős büntetésének letöltésére - számolt be a részletekről a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.
2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk
2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld
Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt
Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly
