Városlista
2025. július 21, hétfő - Dániel

Hírek

2012. Október 28. 21:55, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Kosztolányi Gyula nyerte a dabasi időközi képviselőválasztást

Kosztolányi Gyula nyerte a dabasi időközi képviselőválasztást

Kosztolányi Gyula, a Dabas Fejlődéséért Integrálódók Egyesülete (DAFI) és a Fidesz közös jelöltje lett a dabasi 3. számú egyéni választókerület új képviselője a vasárnapi időközi választás eredményeként - közölte a település jegyzője az MTI-vel.

Garajszki Gábor tájékoztatása szerint a kerület volt képviselőjének halála miatt tartott voksoláson 517 választópolgár jelent meg (32,2 százalékos részvétel), az első helyen végzett Kosztolányi Gyula 246 szavazatot kapott.
A további négy jelölt közül Vizer Tamás (független) 166, Králl Zoltán (független) 59, Bartháné Harsányi Nóra (Dabasi Lokálpatrióta Egyesület) 31, Gyimesi András (Jobbik) 11 voksot szerzett - tette hozzá a jegyző.
A több mint 16 ezer 500 lakosú Dabas képviselő-testületében jelenleg a polgármesterrel együtt tizenegyen dolgoznak, közülük nyolcan DAFI – Fidesz színekben. Egy jobbikos, egy MSZP-s és egy KDNP – Nemzeti Fórum által delegált képviselő listás mandátumot szerzett a 2010-es választáson.

Címkék: szavazás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld

AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!

Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől

2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld

Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője

Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában

2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld

A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható

A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki

2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.