Hírek
2014. November 25. 06:00, kedd | Belföld
Kocsma egy társasházban – kell-e új tulaj esetén újabb beleegyezés
Korábban megadták az engedélyt egy társasházban működő kocsmához a lakók, ám új tulaja lett a vendéglátóhelynek. Ilyenkor szükséges-e újból beleegyező nyilatkozatot kérni a szomszédoktól? Az onlinejogsebesz.hu válaszol!
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Szükséges-e aláíratni a szomszéd lakókkal beleegyező nyilatkozatot egy már nagyon régóta üzemelő kocsmának abban az esetben, ha a tulajdonos elhunyt, és valaki más veszi át az üzletet (nem örökös)?
2014. 09. 11.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Ha jól értem, adott egy társasház, amiben egy kocsma üzemel, amihez annak idején a társasház megadta a beleegyezését, most pedig meghalt a kocsma tulajdonosa, helyét más venné át?
Az eset összes körülményei ismerete nélkül úgy vélem: a társasház hozzájárulása nem személynek szólt, hanem célnak, így ezt nem kell megismételni. Ez azonban nem zárja ki, hogy az új tulajdonostól a hozzájárulást, ha ez indokolt, a társasház visszavonja.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon, a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Nádas Gábor ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről
