Városlista
2026. január 27, kedd - Angelika

Hírek

2013. Július 15. 08:43, hétfő | Helyi
Forrás: balatonihal.hu

Kell a keszeg!

Kell a keszeg!

Igénylik a Balaton környéki rendezvények a keszeget, amit a keszthelyi halászhajók biztosítanak.

A vontatott hálós módszerrel szelektív módon lehet szabályozni a keszegállományt, mind a Balaton, mind a sült keszeg kedvelők kedvére.

Heti 2-3 alkalommal futnak ki a halászhajók (Busa, Angolna) a Keszthelyi kikötőkből, hogy biztosítsák a Balaton környéki települések, vendéglők számára a friss balatoni keszeget. Egyértelmű visszaigazolás a sült keszeg iránt megnövekedett érdeklődésről, hogy azoknak a halsütőknek a forgalma, amelyek jó minőségben kínálják ezt a terméket, folyamatosan növekszik. Ezt pontosan lehet látni a megrendelések alakulásából. Az olyan rendezvények pedig egyre több vendéget vonzzanak, amelyeken nagy hangsúlyt fektetnek a keszegsütésre. Ilyen volt a hétvégi, nagy sikerrel megrendezett Keszeg fesztivál például Gyenesdiáson.

A Balatonban egyébként is szükség van a keszegállomány szabályozására, mert a halélettani vizsgálatok tanúsága szerint a Keszthelyi medence keszegállományának a korösszetétele nem tükrözi a természetes vizekben kívánatos állapotot. Így a vontatott hálós halászattal gyéríteni tudják a némileg elöregedett keszegállományt, teret adva a fiatalabb nemzedékeknek.

ij

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld

Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt

osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.