Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2016. Április 29. 07:53, péntek | Belföld
Forrás: mti

Kampány indul a parlagfű ellen

Kampány indul a parlagfű ellen

A Földművelésügyi Minisztérium (FM) országos kampányt indít a parlagfű elleni védekezés fontosságáról több szervezet közreműködésével.

Az FM csütörtöki, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a tárca mellett részt vesz a kampányban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara, a Magyar Gyógyszerészi Kamara és az Országos Polgárőr Szövetség.

A parlagfű elleni állami szerepvállalás fő iránya a prevenció, ezért a hatósági munka támogatása mellett nagyon fontos a megelőzést segítő kommunikáció, az együttműködés az érintett társadalmi szervezetekkel, civilekkel - írták.

Közölték: a parlagfű okozta veszélyek tudatosítása mellett elengedhetetlen, hogy az emberek megismerjék a növényt, és tegyenek azért, hogy lakókörnyezetük gyommentes legyen. Erre a többi között gyógyszertárakban elhelyezett plakátokkal hívják fel a figyelmet.

A Parlagfű Kisokos című kiadvánnyal idén további 1500 általános iskola 3-4. osztályos tanulói ismerkedhetnek meg - tették hozzá.

A tárcának parlagfű elleni védekezésre idén 46,1 millió forint áll rendelkezésére.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.

2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld

Megalakult a Fidesz-frakció

Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról: