Hírek
2012. December 12. 20:43, szerda |
Helyi
Forrás: police.hu
Józanul és tisztán - a Zala megyei utakon is!
A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság az európai szintű közúti ellenőrzés végrehajtása előtt felhívja a járművezetők figyelmét,
hogy „józanul és tisztán” vezessenek, ezért tartózkodjanak az alkohol és kábítószer fogyasztásától.
Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (TISPOL) Műveleti Csoportjának éves terve alapján a zalai rendőri szervek 2012. december 14-16. napja között fokozott közúti ellenőrzést tartanak.
Megyénkben az ellenőrzést a rendőrök a Keszthelyi valamint a Lenti Rendőrkapitányság illetékességi területén 2012. december 14-én 15 óra 30 perc és december 15-én hajnali 1 óra 30 perc között végzik; a Zalaegerszegi és a Nagykanizsai Rendőrkapitányság illetékességi területén pedig 2012. december 15-én 17 óra 30 perc és december 16-án reggel 3 óra 30 perc között fogják végrehajtani.
Minden ellenőrzés során a rendőrök a járművezetőktől légzésmintát fognak venni.
Aki a figyelmeztetéseket nem tartja be, és ittasan vagy kábítószer hatása alatt járművet vezet, elfogadhatatlan kockázatot vállal és mások életét is veszélyezteti. A járművezetők ittasság és kábítószeres befolyásoltság ellenőrzésére számíthatnak a megjelölt időszakokban.
A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság azt tanácsolja, hogy:
- ha alkoholt fogyasztott, ne vezessen;
- ha tudja, hogy a későbbiekben vezetnie kell, ne fogyasszon előtte alkoholt;
- ha gyógyszert vett be, a betegtájékoztatónak megfelelően járjon el!
További információt a honlapon találhatnak.
Tanácsaink célja az, hogy Önt és másokat is biztonságban tudjunk!
Zala Megyei Rendőr-főkapitányság
IJ
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:50, szombat | Sport
Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen
Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.
