Városlista
2025. június 17, kedd - Laura

Hírek

2012. Február 29. 07:56, szerda | Helyi
Forrás: police.hu

Ittas állapotban tört be egy cserszegtomaji férfi

Ittas állapotban tört be egy cserszegtomaji férfi

Ittas állapotban tört be ismerőse otthonába Keszthelyen egy cserszegtomaji férfi hétfőn délelőtt.

A sértett szomszédban lakó testvére vette észre a hívatlan látogatót, akit visszatartott a rendőrök megérkezéséig.

A férfi gyanúsítottkénti kihallgatása során sem tudott magyarázatot adni tettére, vele szemben magánlaksértés vétsége miatt büntetőeljárás indult.

Egyéb rendőrségi hírek Zalából

Lakossági bejelentés alapján értette tetten a Rendőrség azt a román férfit, aki Rédicsen egy szlovén rendszámú személygépkocsiból háztartási eszközöket árusított hétfőn délelőtt. Kereskedelmi tevékenységre engedéllyel nem rendelkezett, ezért szabálysértési eljárást kezdeményeztek vele szemben az intézkedő rendőrök.

Tetőcserepekkel dobálta meg szomszédját egy karmacsi férfi hétfőn este. Vita alakult ki a két férfi között, majd egyikük a földről felkapott két tetőcserépdarabot és mindkettővel megdobta szomszédját. Egyik a lábán, másik a fején találta el a sértettet, aki nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett. A rendőrök előállították a dobálózó férfit, akivel szemben súlyos testi sértés kísérlet bűntettének megalapozott gyanúja miatt eljárást indítottak.

Előbb csokoládét, pár óra múlva ketchupot lopott

Nyolc tábla csokoládét akart ellopni egy zalaegerszegi áruházból egy férfi, azonban a biztonsági őr tetten érte és visszatartotta a rendőrök megérkezéséig. A férfi ruházatából előkerültek az édességek, ezért szabálysértési eljárást indítottak vele szemben.
Pár óra múlva egy másik áruházban kellett eljárni a férfivel szemben, ugyanis egy doboz ketchupot akart ellopni, de itt is résen volt a biztonsági szolgálat és ismét lebukott. Az ittas állapotban lévő férfi a rendőri intézkedésnek ellenállt, ezért megbilincselték, majd előállítását követően újabb szabálysértési eljárást kezdeményeztek vele szemben.

Lopott tárgyak mellett, lőszerek is előkerültek a házkutatás során

Flóbert típusú lőszereket találtak egy pördeföldei férfi házában hétfőn délután a rendőrök, akik az elrendelt házkutatás során vagyon elleni bűncselekményből származó dolgokat kerestek. Eredményesen zárult tevékenységük, ugyanis az ellopott tárgyak mellett egy szemüvegtokba rejtve hét darab 6mm-es flóbert lőszerre és egy lőszerhüvelyre is ráleltek, amelyek tartására engedéllyel nem rendelkezett a ház tulajdonosa, ezért a Rendőrség a lőszereket lefoglalta, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld

A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő

A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. Június 16. 07:15, hétfő | Sport

Kanadai Nagydíj - Russell rajt-cél győzelmet aratott Montréalban

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.