Hírek
2012. Február 07. 13:52, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Húszezer euró is jár a tehetség mellé
Kelemen Barnabás hegedűművész, Csonka Szabolcs fizikus, Tóth Judit biokémikus és Tóth Gergely történész vehette át kedden a Magyar Tudományos Akadémián az idén tizedik alkalommal odaítélt Talentum Akadémiai Díjat.
Az elismerést Kenyeres Sándor alapította 2002-ben magánvagyonából kiemelkedő tehetségek támogatására. Az egyenként húszezer euróval járó díjat a mostani kitüntetettekkel együtt eddig 35 fiatal tudós és művész kapta meg.
Szász Domokos, az MTA alelnöke az elismerés jelentőségét méltatva rámutatott: Magyarországon csupán egyedi példák vannak arra, hogy magánszemélyek díjat alapítanak. „Ezek nagyon pozitív példák, mindnyájunknak tenni kell azért, hogy ne egyedi esetek legyenek a tehetségek, kiemelkedő teljesítmények magánszemélyek általi elismerése” – fogalmazott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
