Hírek
2018. Július 28. 07:56, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Hőségre és felhőszakadásra is figyelmeztetnek
Országszerte hőségre és felhőszakadásra is figyelmeztetéseket adott ki szombatra az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: pénteken és szombaton szórványosan várhatók zivatarok az országban, csak éjszaka lehet átmenetileg kevesebb helyen csapadék.
Lokálisan 20-40, a déli, délkeleti megyékben esetleg 40-45 milliméternél is több csapadék hullhat. Helyenként 60-70 kilométer/óránál erősebb szél és nagyobb szemű jég is előfordulhat.
Felhőszakadás veszélye miatt a fővárosra, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Szombaton a délnyugati megyéket leszámítva már nagyobb területen meghaladhatja a 25 fokot a napi középhőmérséklet. Hőség veszélye miatt Budapestre, Pest, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére adtak ki szintén elsőfokú figyelmeztetést.
Az előrejelzés szerint szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet általában 17-22 Celsius-fok között alakul, de az északi völgyekben néhány fokkal hűvösebb lesz. Napközben 28-33 fokig melegszik a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről
2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld
Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
