Hírek
2012. Augusztus 03. 21:04, péntek |
Helyi
Forrás: MTI
Hőség - Több helyen várható zivatar, de folytatódik a kánikula
A várható heves zivatar, illetve felhőszakadás miatt több megyére elsőfokú riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat péntek délután.
Ezzel együtt a legtöbb megyében a hőség miatt másodfokú figyelmeztetés van érvényben. A kánikula szombaton folytatódik.
Az elsőfokú riasztás elsősorban az ország középső térségeire vonatkozik, ezeken a területeken 1-3 órán belül kialakulhatnak heves zivatarok, amelyeket viharos szél, illetve jégeső kísérhet.
A Tisza-tónál másodfokú, a Balatonnál és a Velencei-tónál elsőfokú viharjelzés van érvényben. Másodfokú viharjelzés esetén magas és hosszú hullámokra kell számítani, emiatt csónak és vitorlás nem közlekedhet a vízen. Az elsőfokú viharjelzés pedig azt jelenti, hogy magas, illetve tornyosuló hullámokra kell felkészülni, emiatt a csónakok a parttól csak kétszáz, vitorlások ötszáz méteren belül közlekedhetnek.
A Balaton Siófoknál 25,5, a Velencei-tó Agárdnál 29 fokos.
Szombaton napközben elsősorban az ország északi részén és az Alföldön fordulhat elő zivatar. Ezeket kisebb méretű jég, viharos széllökések, illetve az Északi-középhegység térségében nagyobb mennyiségű csapadék kísérheti. A kánikula szombaton folytatódik, 29-34 fok lesz a csúcshőmérséklet. Mindeközben az ország nagy részén 24 és 26 Celsius-fok között, míg elsősorban az Alföld déli, délkeleti részén 26 fok felett várható a napi középhőmérséklet.
A hőség miatt szombatra is másodfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat a főváros területére és tizenkét megyére (Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Békés, Csongrád, Bács-Kiskun, Tolna, Baranya, Fejér, Somogy, Zala, Pest). Ezzel együtt heves zivatarokra kell számítani Zala, Vas és Győr-Moson-Sopron megyében, míg Nógrád, Heves és Borsod-Abaúj-Zemplén megyére a várható felhőszakadás miatt elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
Az országos tiszti főorvos a hőség miatt hőségriasztást rendelt el, ez pénteken 0 órától jövő kedden éjfélig szól.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
