Hírek
2017. November 30. 17:35, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Hideg idővel kezdődik a december
Hideg idővel kezdődik a december: pénteken többfelé napközben is mínuszokra kell számítani, a leghidegebb órákban néhol mínusz 10 foknál is hidegebb lehet.
Emellett viszont több helyen napsütéses, csapadékmentes lesz a hétvége időjárása, csak helyenként lehet eső, havas eső - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken a zúzmarás köd napközben mindenütt feloszlik. Nagyjából az ország középső felén gyengén felhős, napos, csapadékmentes lesz az idő. A Dunántúl északnyugati részein és a keleti megyékben több lesz a felhő, csapadék azonban ott sem várható. A leghidegebb órákban általában mínusz 6 és plusz 1 fok között alakul a hőmérséklet, de az északi havas, derültebb tájakon akár mínusz 10 fokig is lehűlhet a levegő. A nappali maximumok mínusz 1 és plusz 6 fok között alakulnak, (fagypont körüli értékek az északi, havas részeken lehetnek).
Szombaton reggel foltokban párás, ködös lesz a levegő. Délkelet felől a Dunától keletre megnövekszik a felhőzet, a Tiszántúlon helyenként eső, havas eső is előfordulhat. Időnként megélénkül a szél. A minimumhőmérséklet többnyire mínusz 8 és mínusz 2, a szélvédett, havas tájakon mínusz 8 és mínusz 12 fok között valószínű. Napközben általában 0-4 fokig emelkedik a hőmérséklet, a tartósabban ködös részeken viszont csak mínusz 3 és mínusz 1 fok között lesznek a maximumok.
Vasárnap a ködfoltok feloszlása után a Záhony-Barcs vonaltól délkeletre borult lesz az ég. Másutt több lesz a napsütés. A szél helyenként megerősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire mínusz 6 és plusz 1, a szélvédett, havas tájakon mínusz 8 és mínusz 12 fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet általában 0 és plusz 4, a tartósabban ködös részeken mínusz 3 és mínusz 1 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld
Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -
2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld
NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 12. 07:13, péntek | Belföld
Kormányszóvivői tájékoztató: a diák- és a babaváró hitellel, a fővárossal és az egészségüggyel kapcsolatos döntéseket hozott a
2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben
Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek
