Városlista
2026. január 27, kedd - Angelika

Hírek

2019. Szeptember 06. 13:24, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hamis parfümköket és cipőket foglalt le az adó- és vámhivatal

Hamis parfümköket és cipőket foglalt le az adó- és vámhivatal

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai 24 millió forint értékű hamis parfümöt és 132 pár hamis cipőt foglaltak le az M1-es autópályán

Egy lengyel autó a fuvarlevél szerint három raklap árut szállított Romániából Németországba. A sofőr elmondta, hogy Budapesten rakodták meg, ezért a pénzügyőrök a jármű átvizsgálása mellett döntöttek - közölte a szervezet Komárom-Esztergom megyei igazgatósága pénteken az MTI-vel.

Simoni Márton vámszakmai sajtóreferens tájékoztatása szerint a raktérben márkás sportcipőket és különféle, drága parfümöket találtak. A szakértő megállapította, hogy mind a lábbelik, mind az illatszerek hamisítványok.

Az összesen 24 millió forint értékű hamis árut a NAV munkatársai lefoglalták és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt büntetőeljárást indítottak.

Címkék: cipő, hamis, parfüm, vám

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk

2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld

Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt

Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly