Városlista
2025. február 14, péntek - Bálint

Hírek

2011. Szeptember 20. 14:21, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Gyenge eredmények esetén fizetniük kell a diákoknak

Gyenge eredmények esetén fizetniük kell a diákoknak

A Magyar Nemzet információi szerint a felsőoktatási törvény kormány által elfogadott koncepciója szerint megszűnik az emelt szintű vizsgáért és az érettségiért járó pluszpontrendszer.

A 2,5 átlagnál gyengébb eredményt elérő hallgatóknak fizetniük kell, ahogy egy tantárgy ismételt felvételéért is.

Megszűnik a diákotthon mint támogatott intézménytípus, pár éven belül pedig csak tudományegyetemek és főiskolák maradnak fenn, egyetemek nem. A Magyar Nemzet információi szerint a Nemzeti felsőoktatásról szóló törvény koncepciója nevet viselő, a lap birtokában lévő dokumentum már a végleges, kormány által támogatott koncepció. A tervezet fedlapján az szerepel: a kormány 2011. szeptember 11-i ülésén megtárgyalta és elfogadta.

A végleges tervezet a korábbi változatoknál rövidebb, 45 oldal, és nem tartalmaz mellékleteket. Így többek között nem rögzíti, hogy 2012-tõl 2014-ig hány fiatal kerülhet be államilag finanszírozott képzésre. Kimaradt a tervezetből az állami felsőoktatási intézmények felsorolása is: egy korábbi változat szerint a mostani 29-bõl 16, egy későbbi verzió szerint 29 intézmény maradt volna fenn.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 14. 07:35, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország és Szerbia készen áll egy új kőolajvezeték megépítésére

Magyarország és Szerbia az eddigi sikerekre alapozva készen áll egy új kőolajvezeték megépítésére, ez a nagyberuházás mindkét ország energiabiztonságát javítani fogja

2025. Február 14. 07:35, péntek | Belföld

Erős széllel száraz, hideg levegő érkezik a hétvégén

Pénteken még borult lesz az ég, de erős széllel száraz, hideg levegő érkezik és a hétvégén csökken a felhőzet.

2025. Február 13. 07:09, csütörtök | Belföld

Ma is készülni kell ónos esőre

Ónos eső veszélye miatt csütörtökre másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Bács-Kiskun és Tolna vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.

2025. Február 13. 07:06, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: ha mindaz, amit az AfD képvisel, megvalósulna, jót tenne Magyarországnak

A miniszterelnök az Alice Weidellel, a párt társelnökével közösen tartott szerdai sajtótájékoztatóján Budapesten mondta mindezt.