Hírek
2013. Június 24. 12:31, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Fővárosi közterületet nevezne el Horn Gyuláról a DK
A Demokratikus Koalíció levélben fordul Tarlós István főpolgármesterhez azt kezdeményezve, hogy a Fővárosi Közgyűlés nevezzen el közterületet a közelmúltban elhunyt Horn Gyuláról.
Javaslatukat azzal indokolják, hogy a volt miniszterelnök a rendszerváltozás megkerülhetetlen alakja, akinek a nevéhez a vasfüggöny szimbolikus átvágásától a keletnémet menekültek kiengedéséig, a szovjet csapatok kivonásáról szóló eredményes tárgyalástól a magyar NATO-tagság fölvetéséig a demokratikus átmenet számos mozzanata fűződik. Magyarország nyugati orientációjáért dolgozott, elkötelezett híve volt a demokratikus jogállamnak, és "bár sosem szerette meg, tulajdon árnyékát átlépve megértette, hogy a szociális piacgazdaságnak becézett kapitalizmusnak nincs alternatívája" - írták.
Hozzátették, hogy a németországi Wertheimben a Németország újraegyesítésében szerzett érdemeiért már neveztek el utcát Horn Gyuláról.
Horn Gyula volt miniszterelnök életének 81. évében múlt hét szerdán hunyt el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 03. 15:00, péntek | Belföld
Gajdos László: szabályszegő és egészséget veszélyeztető üzemeknek nincs helyük Magyarországon
2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld
Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten
Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.
2026. Július 03. 13:00, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: október 22-én nyilvánosak lesznek az elmúlt rendszer egyes titkosszolgálati iratai
2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld
Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják
Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.
