Hírek
2021. Január 29. 16:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Fogyatékossághoz vezető sérüléseket okozott zárkatársának egy szombathelyi rab
Maradandó fogyatékosságot okozó testi sértés bűntette miatt 3 év 6 hónap fegyházban végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte első fokon a Szombathelyi Járásbíróság azt a többszörösen visszaeső vádlottat,
aki 2018. december 21-én a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben zárkatársát bántalmazta - közölte az MTI-vel a Szombathelyi Törvényszék elnökhelyettese csütörtökön.
Tóth András Imre elmondta: a vádlott és a sértett együtt töltötte jogerős szabadságvesztés büntetését. A sértett "nem vásárolt testápolót a vádlottnak", aki ezért ököllel arcul ütötte őt. A sértett a bántalmazás következtében nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett, amelyekből később maradandó fogyatékossága keletkezett.
Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője enyhítésért, illetve felmentésért fellebbezett - közölte Tóth András Imre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld
Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették
Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -
2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről
Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.
