Hírek
2013. Október 28. 13:00, hétfő |
Helyi
Forrás: heviz.hu
Feltöltődött Hévízen Győr női kosárlabda csapata

Városunk vendégeként, Papp Gábor polgármester meghívására tartózkodott Hévízen a Hat-Agro UNI Győr női kosárlabda csapat.
A közelmúltban tragikus buszbalesetet szenvedett csapat tagjai három napos rehabilitációra érkeztek Hévízre.
- Úgy éreztem, szinte kötelességünk segíteni a játékosokat az átélt traumák feldolgozásában. A gyógyhelyként jegyzett Hévíz pedig mi mással is tudna bekapcsolódni ebbe, mint gyógyászatával, kezeléseivel – mondta az előzményekről Papp Gábor polgármester. – A klub elnöke, Fűzy András örömmel fogadta a meghívást.
- Őszintén szólva, meglepődtünk e nagylelkű felajánláson, de a lányok egy percig sem gondolkodtak, azonnal elfogadták azt – mondta Fűzy András, a klub elnöke. – Jutott itt idő pihenésre, közös beszélgetésekre, rehabilitációra, de edzettünk is, sőt a baleset óta most lépett először pályára a csapat Zalaegerszeg kosarasaival.
A lányok a hévízi gyerekekkel is találkoztak itt tartózkodásuk során: a Bibó-gimnázium tornatermében dobóedzést tartottak, az Illyés-iskolásokkal közösen pedig bemutató edzésen vettek részt, s közös labdás játékokat játszottak a gyerekekkel.
A diákok óriási lelkesedéssel fogadták a sportolókat, minden igyekezetüket és leleményességüket bevetve próbálták megszerezni a lányoktól a labdát, de a csapatfeladatokat is remekül oldották meg.
Örült a közös edzés lehetőségének Czmán Róbert, az Illyés-iskola tanulója is.
- Hallottuk mindannyian, mi történt a győri kosarasokkal, és én nagyon örülök, hogy most eljöttek hozzánk, sőt, együtt játszhattunk velük. Nagyon tetszik, ahogy játszanak, és bár én pingpongozom, a kosárlabdát is nagyon szeretem, több kosárlabdázó is van a kedvenc sportolóim között.
A bemutató edzés után a csapatot a Városházán fogadta Papp Gábor polgármester, majd a sportolók a Hévízi-tóban is megmártóztak.
ij
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek
Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.