Városlista
2026. július 28, kedd - Szabolcs

Hírek

2012. Augusztus 28. 10:59, kedd | Belföld
Forrás: mti

Energiapazarlók a családi házak

Energiapazarlók a családi házak

Budapest, 2012. augusztus 28., kedd (MTI) - A családi házak mindössze 3 százaléka tartozik az "A" energetikai besorolás alá, pedig mintegy 2,5 millió forintos beruházással közel ilyenné lehetne tenni egy átlagos családi házat, felére csök

A felújítás ebben az esetben ablakcserét, valamint a falak hőszigetelését jelenti. A fűtési rendszer korszerűsítésével, valamit a megújuló energia hasznosításával - például napkollektor beszerelésével - már 60-85 százalékos energiamegtakarítást lehet elérni.
A társaság a nála jelentkezett 600 családiház-tulajdonos épületét felmérve arra a következtetésre jutott, hogy a legtöbb esetben az elért megtakarításból finanszírozni lehetne az energiamegtakarító beruházást. A hitel lejárta - 8-10 év - után pedig már a tulajdonos élvezné a megtakarítás adta anyagi előnyöket.
A felmérésben zömében 1960 és 1990 között épült házak szerepeltek. Ezek egyharmada kifejezetten rossz energetikai minősítésű, másik harmada nem éri el a középkategóriát. A harmadik harmad ennél jobb, de még mindig messze van a korszerűtől. Pedig a magyar épületenergetikai követelmények alatta maradnak az európai élvonalnak - jegyzi meg a cég közleményében.
A budapesti központtal működő Fenntartható Otthon Zrt.-t a Magyar Építőipari Nonprofit Kft. és a Zöld Mentor Kft. alapította 2011-ben. A több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakemberek és vállalkozások azzal a céllal indították el a Fenntartható zöldOtthon Programot (FeOP), hogy meghonosítsák az energiatakarékos házak kultúráját. A FeOP egy olyan komplex program, amely az energetikai állapotfelmérés, tervezés és kivitelezés minden területét felöleli, és finanszírozási konstrukciót is kínál.

Címkék: energia

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld

Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették

Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -

2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről

Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.