Hírek
2013. November 13. 08:41, szerda |
Helyi
Forrás: heviz.hu/ Tóth András
Élővé tették a hagyományt Hévízen
Gazdag programkínálattal és gasztronómiai különlegességekkel várták az érdeklődőket a Márton-napi családi fesztiválon a Tavirózsa utcában
Bár zord időjárás ígérkezett a programokkal teli hétvégére, ez nem szegte kedvét a kikapcsolódni vágyóknak. A rendezvény első napján, szombaton kreatív játszóházzal várták a gyerekeket, de volt libafuttatás, a Szentlélek templomban pedig az aznapi szentmisén megáldották az újbort, majd Márton-napi misztériumjátékot láthattak a hívek a gyermekek előadásában. S a két nap alatt ismét számos sztár szórakoztatta a hévízi közönséget.
- Azért a Tavirózsa utcában tartottuk a rendezvényt, mivel ez a fesztivál ezer szállal kapcsolódik a gasztronómiához, itt pedig számos vendéglő található - érvelt Hermann Katalin, a Festetics György Művelődési Központ megbízott igazgatója. - A programok összeállításakor kifejezetten a családokra, a gyerekekre és szüleikre gondoltunk, a fesztivált a helybelieknek és a vendégeknek egyaránt ajánlottuk.
Vasárnap kreatív játszóházzal indult a délutáni program, majd a BAB Társulat: Matyi a ludas óriásbábos gyermekműsorát tekinthette meg a nagyérdemű. Később a Sebő Együttes Weöres Sándor megzenésített verseit adta elő, majd zárásként az LGT Respect koncertét láthatta a közönség, amelyben Bebe, Kocsis Tibor, Somló Tamás és Gájer Bálint működött közre. Állandó programként mindkét napon népi játszótér és kirakodóvásár várta a rendezvényre kilátogatókat.
ij
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
