Hírek
2021. November 22. 15:09, hétfő |
Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség
Elítéltek egy áruházi kukkolót

Egy tatabányai áruház női mosdójában mobiltelefonnal készített jogtalanul felvételt a mosdót használó sértettekről egy férfi. A bíróság jogerős most ítélte el.
A vádirat szerint az elkövető március 8-án a tatabányai áruháznak a vásárlók részére fenntartott női mosdójába ment. A férfi a mosdókat elválasztó paravánok alatt először a tőle jobbra, majd a tőle balra lévő mosdó területére átdugta a mobiltelefonját, és azzal rögzítette két sértett nő WC használatát. Az egyik nő az átnyújtott mobiltelefont észrevette, ezért kiabálni kezdett, és megpróbálta a készüléket elvenni a férfitól, aki azt a paraván alatt visszarántotta – közölte az ügyészség közleményében.
Az elkövető a folyosón próbált menekülni, azonban a sértettek utána mentek, és a karjait megfogták. A férfi a sértettek, egy nekik segítő férfi és a biztonsági őr a rendőrség kiérkezéséig visszatartották.
A vádlott a sértetteknek a WC használata közbeni jogtalan felvételek készítésével jelentős érdeksérelmet okozott.
Az elkövető ezen kívül háromszor italt, egyszer nyakláncot és cipőt, egyszer powerbankot lopott két tatabányai üzletből. A cipőt úgy próbálta ellopni, hogy azt a próbafülkébe bevitte, arról az áruvédelmi eszközt csípőfogóval levágta, majd a cipőt a lábára felvette. A biztonsági szolgálat az áruházból távozni akaró férfit feltartóztatta.
A Tatabányai Járási Ügyészség vádirata alapján a Tatabányai Járásbíróság 1 év 3 hónap, végrehajtásában 3 évre felfüggesztett fogházbüntetést szabott ki a férfira. A bíróság az ügyészség indítványára elrendelte a férfi pártfogó felügyeletét. A büntetővégzés jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 29. 07:56, vasárnap | Belföld
Júniustól egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazása
Szülők kérték - mi teljesítettük! 2025. június 21-től egyszerűbbé vált a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazásának igazolása a MÁV-csoport járatain - írta a MÁV-csoport vezérigazgatója szombaton a Facebook-oldalán.
2025. Június 29. 07:55, vasárnap | Belföld
NKFH: francia poharas joghurtot hívtak vissza a forgalomból törött üveg miatt
Törött üvegdarab fordulhat elő a Beillevaire márkájú francia \"hagyományos\" vagy \"ínyenc\" joghurt, natúr és gyümölcsös változataiban - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) szombaton.
2025. Június 29. 07:52, vasárnap | Belföld
Budapest Büszkeség - A szeretetről és a szabadságról beszéltek a rendezvény szónokai
A szeretetről, a szabadságról és a sokszínűségről beszéltek többek között a Budapest Büszkeség elnevezésű rendezvény szónokai szombaton a fővárosi Műegyetem rakparton.
2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre