Hírek
2011. Szeptember 08. 07:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Egy esti ital jót tesz az idősödő nőknek

Friss kutatások szerint azok a nők, akik esténként rendszeresen elfogyasztanak egy pohár alkoholos italt, az idős korba belépve sokkal egészségesebbek maradnak azoknál, akik csak alkalmanként italoznak.
A jótékony hatás a mértékletességgel magyarázható a szakemberek szerint.
Az eredmények alapján a szakértők szerint sokkal egészségesebb, ha egy nő a kor előrehaladtával esténként megiszik egy pohárkával, mint ha az italozást a hét végére halasztja. Utóbbi esetben ugyanis általában egyszerre több alkoholt fogyasztanak el, ami károsan hathat egészségi állapotukra - írja a PLoS Medicine.
Ezt az elméletet támasztja alá az a kutatás is, amelyben összesen 14 000 nő vett részt: vizsgálatukból ugyanis kiderült, hogy az esti italozók a 70-es éveikre kétszer nagyobb eséllyel voltak teljesen egészségesek, mint azok, akik csak alkalmanként ittak alkoholt.
A napi ajánlott alkoholadag az orvosok szerint 15-30 gramm, ami egy-két pohár italt jelent. Ilyen mennyiségben egy pohár bor, egy korsó sör, illetve egy kis pohárka likőr vagy egyéb, alacsony alkoholtartalmú tömény szesz tartalmaz alkoholt.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 28. 17:16, szerda | Belföld
Új korszak elé néz a magyar kisipar
A globális kihívások és gyorsuló technológiai változások közepette is a magyar kisipar megerősítését sürgette Németh László,
2025. Május 28. 15:07, szerda | Belföld
Agrárkamara: a fiatal gazdáknak is elérhetővé teszik az ingyenes pályázatírási szolgáltatást
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) a fiatal gazdáknak is elérhetővé teszi minden vármegyében az ingyenes pályázatírás szolgáltatását - közölte a köztestület szerdán az MTI-vel.
2025. Május 28. 12:04, szerda | Belföld
Latorcai Csaba: a Brüsszelt vezető baloldali elit gazdasági lehetőséget lát Ukrajnában
A Brüsszelt vezető baloldali elit igazából egy gazdasági lehetőséget lát Ukrajnában, és egy gazdasági érdekcsoportot kiszolgálva mindent elkövet azért, hogy Ukrajnát soron kívül vegyék föl az Európai Unióba
2025. Május 28. 10:05, szerda | Belföld
Szerdától három hétig burkolatot javítanak az M1-M7 autópályák szétválási csomópontjánál
Szerdától három hétig burkolatot javítanak az M1-M7 autópályák szétválási csomópontjánál Törökbálint térségében – közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kedden az MTI-vel.