Hírek
2012. Július 30. 21:25, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Csaknem harminc kerékpárt lopott el két zalai tolvaj
Csaknem harminc kerékpár ellopását ismerte el eddig az a két férfi, akit a zalaegerszegi rendőrök vettek őrizetbe a napokban - tájékoztatta a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
Május vége óta több olyan bejelentés érkezett a zalaegerszegi rendőrkapitányságra, amely szerint közterületről tűntek el kerékpárok. Több esetben kisebb értékű, lezáratlan járműveket vittek el, és főként forgalmas helyekről, a vasútállomás, a kórház, valamint nagyobb üzletek és áruházak környékéről.
A szálak egy 56 éves hajléktalan férfihoz vezettek, őt a múlt héten fogták el és vették őrizetbe Zalaegerszegen. Tizenegy kerékpár ellopását vallotta be.
Lezárt kerékpárok eltulajdonítása miatt is sorozatban érkeztek bejelentések a rendőrségre, leginkább a könyvtár, a piac, a Platán sor, illetve a Landor-hegy környékéről.
Egy lakossági bejelentés nyomán a zalaegerszegi nyomozók szombat este ellenőriztek egy kerékpáros férfit, aki a gyanú szerint nem sokkal korábban egy üzlet elől lopta el a járművet. A rendőrök a 39 éves helybeli férfit őrizetbe vették, és kezdeményezték előzetes letartóztatását.
A két férfi 29 kerékpár eltulajdonítását ismerte be, de a rendőrök csak hármat találtak meg náluk, ezeket azóta visszaadták tulajdonosaiknak. A rendőrök olyan sértettek jelentkezésére is számítanak, akik eddig nem tettek bejelentést.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Június 15. 08:32, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a Von der Leyen és Zelenszkij páros nagyon komoly károkozásra készül
2025. Június 15. 08:31, vasárnap | Belföld
Gyopáros Alpár: megjelent a falusi templomok felújítását biztosító kormányhatározat
2025. Június 15. 08:30, vasárnap | Külföld
Donald Trump: nagyrészt Iránról, kisebb részt Ukrajnáról szólt a szombati telefonbeszélgetés Vlagyimir Putyinnal
Donald Trump szerint elsősorban az Irán körül kialakult helyzetről, és kisebb részt Ukrajnáról szólt Vlagyimir Putyin orosz elnök szombaton folytatott telefonbeszélgetése - ezt az amerikai elnök közösségi médiaoldalán közölte.