Hírek
2010. Augusztus 20. 17:01, péntek | Helyi
Celeb-focival avattak új öltözőt Várvölgyön
Várvölgy, 2010. augusztus 20. - Új öltözővel gazdagodott Várvölgy és a község labdarúgócsapata. A több mint 100 négyzetméteres épület rekordgyorsasággal készült el másfél hónap alatt. A faluban a rendszerváltás óta ez az első l
Negyven év után először fogadták kulturált körülmények az öltözőjükben a megyei másodosztályban szereplő várvölgyi labdarúgócsapat játékosait. A korábbi létesítmény helyére másfél hónap alatt varázsolt egy 3 öltözőhelyiséggel és 2 szertárral is rendelkező, akadálymentesített öltözőt a község önkormányzata. A 110 négyzetméteres épület 24,7 millió forintba került.
„Négy évtizedes álmunk vált valóra az új öltözővel" - mondta az avatóünnepségen Szánti József, Várvölgy polgármestere. „A sportpálya új büszkeségével nem csak a sportegyesület, hanem a falu is gazdagodik" - tette hozzá a település első embere. A polgármester szerint a korszerű létesítmény kitűnő kiszolgáló egysége lesz Várvölgy és vonzáskörzete nagyobb rendezvényeinek is.
A következő években további fejlesztések várhatók a sportpályán: egy klubhelyiséggel bővül majd az öltöző, míg mellette egy edzőpálya is helyet kap. A rendszerváltás óta ez az első, önkormányzat által épített létesítmény Várvölgyön.
Az ünnepélyes átadáson Manninger Jenő, a Zala Megyei Közgyűlés elnöke, országgyűlési képviselő Szent István törvényeit, tetteit méltatta, és rámutatott, hogy a sikeres kormányzást államalapítónk is a magyar hagyományok és a magyar érdekek tiszteletének köszönhette. Az eseményen részt vett még Józsi György, a Zala Megyei Labdarúgó Szövetség elnöke és Andor Béla, a Községi SE Várvölgy elnöke is.
Az új öltözőépületet egykori hazai futballsztárok és közismert médiaszereplők gálamérkőzésével avatták fel. A Médiaválogatott Várvölgy vegyes (ifjúsági, felnőtt, öregfiúk) labdarúgócsapatával mérkőzött.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 26. 07:46, kedd | Külföld
A hétvégén találkozik az ukrán és az amerikai küldöttség
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú
A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon