Városlista
2026. január 27, kedd - Angelika

Hírek

2012. Február 02. 12:31, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Bevásároltak a forintból?

Bevásároltak a forintból?

Rég nem láttunk már 300 alatti forint árfolyamot. Ma reggelre már 289 forint alatt is volt az euróval szembeni jegyzés, innen azonban visszapattant 290-re.

Vannak, akik a nemzetközi piacok szárnyalásának tudják be a forinterősödést, vannak, akik a korábban közölt adatoknak tudják be, és olyanok is akadnak, akik a közös európai banki lépéseknek tudják be a jobb piaci hangulatot, ami a forint erősödést okozta.

Teljesen egybitessé váltak az amerikai és az európai piacok az elmúlt két hétben, bár az igen/nem kontextusban alig láttunk olyan hírt, ami a nemet, azaz a lemorzsolódást eredményezte volna. A gyorsjelentések erősen vegyes képet mutatnak a tengerentúlon, az európai szezon pedig majd csak most indul be. Az Equilor elemzői szerint a piaci mozgások leginkább annak köszönhetők, hogy a FED múlt héten rányomta bélyegét az alacsony kamatokra és a kedvező tőkepiaci környezetre, de az EKB háza tájáról is a szirének hangját lehet hallani.Ne feledjük, hogy február 29-én lesz a következő EKB-tender, amikor a bankok számára jelentősen enyhítenek a fedezeti feltételeken, azaz lassan már a sztaniolpapírért cserébe is lehet kapni 3 éves futamidejű hiteleket. Egy ilyen környezetben gyakorlatilag arbitrázsnak tűnik a vásárlás a tőzsdéken, amíg 1 százalékon lehet finanszírozni az EKB-tól felvett hiteleket.

Egyes elemzők szerint a forint erősödés mögött nagy piaci szereplők állhatnak, de arról nincs hír, hogy ki kezdhetett intenzív forintvásárlásba. Közben a svájci frank rövid időre a 240 forintos lélektani határt is áttörte ma reggel, az követően, hogy egy napja 244,70 forint közelében indult a kereskedés.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: euró, forint, svájci frank

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk

2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld

Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt

Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly