Városlista
2025. augusztus 28, csütörtök - Ágoston

Hírek

2012. Február 27. 10:29, hétfő | Helyi
Forrás: keszthely.hu

Az igazság szembehelyezkedik a terrorral

Az igazság szembehelyezkedik a terrorral

Az igazság mindig szembehelyezkedik a terrorral – hangsúlyozta Tál Zoltán plébános Keszthelyen, a kommunizmus áldozatainak emléknapján. A Magyarok Nagyasszonya templomban, a város vezetésének kérésére a szombat esti szentmise keretében h

Az atya prédikációjában az önkényuralom borzalmairól beszélt, kiemelve: a hatalom nem foglalkozott semmivel és senkivel, az egyéni sorsokat, a családokat, az emberek jogait egyaránt sárba tiporta. Akik pedig nem értettek egyet velük, s ennek hangot is adtak, azokra börtön, üldözés és halál várt. A rendszer eszméi hamisak voltak, s azokból kihagyták a legfontosabbat, Istent. Bár Közép-Kelet Európában már sokan úgy vélték, hogy a kommunizmus hosszan tartó rendszerré válik, az belülről kezdett pusztulni, majd végleg lehanyatlott.Az atya kiemelte: minden tömegmészárlásnak van túlélője, aki tükröt tart gyilkosok elé. Hozzátette: minden nemzet életében fontos az emlékezés, nem szabad elfeledni azokat, akiket elhallgattattak, vagy el akartak hallgattatni. Tál Zoltán beszéde végén Mindszenty József bíboros Kommunizmus és kereszténység címmel tartott kanadai beszédéből idézett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Külföld

Donald Trump szervezett bűncselekmények miatt sürget vádemelést Soros György és fia ellen

Donald Trump amerikai elnök Soros György és fia ellen bűnszervezet vezetőjeként elkövetett bűncselekmények miatt sürgetett vádemelést szerdán.

2025. Augusztus 28. 07:50, csütörtök | Életmód

ÉKM: új időszámítás a Balatonnál, első a természeti értékek és a közhasználatú területek védelme

Valódi mérföldkőhöz érkezett a Balaton védelme, mivel a Magyar Közlönyben megjelent a tó vízparti területeinek területfelhasználási követelményeiről szóló kormányrendelet (BATÉK).