Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2013. Június 06. 08:57, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI

Árvíz - Csütörtökön az ország jelentős részén várható felhőszakadás

Négy nyugati megye kivételével csütörtökre az ország egész területére elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat a várható felhőszakadás miatt.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyjelzése szerint Vas, Veszprém, Zala és Somogy megyék kivételével az országban bárhol számítani kell olyan záporokra, zivatarokra, amelyek során rövid idő alatt 25-30 millimétert meghaladó csapadék hullhat.
Szöveges figyelmeztetésükben azt írták: szerdán az éjszakai órákban északkeleten alakulhat ki néhol zivatar, amelynek során sok eső hullhat. Csütörtökön az országban elszórtan alakulhatnak ki zivatarok, amelyekhez néhol kis területen felhőszakadás, szélerősödés és kisebb méretű jég társulhat.
Csütörtökön a legalacsonyabb hőmérséklet 10 és 14, a legmagasabb hőmérséklet 20 és 24 Celsius-fok között alakul.

ij

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Május 21. 07:31, szerda | Sport

Magyar labdarúgó-válogatott - Csongvai és Vitális a keretben

Az egyformán újonc Csongvai Áron és Vitális Milán is bekerült a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely a júniusi barátságos mérkőzésekre készül.

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -