Hírek

2022. November 20. 15:46, vasárnap | Sport
Forrás: mti

Abu-Dzabi Nagydíj - A világbajnok Verstappen sikerével zárult az idény

A második világbajnoki címét már korábban bebiztosító Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Abu-Dzabi Nagydíjat, az idei világbajnoki sorozat 22., utolsó futamát.

A 25 éves pilótának ez az idei 15., és pályafutása 35. futamgyőzelme.

Verstappen mögött Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője ért célba a második helyen Abu-Dzabiban, a dobogó alsó fokára pedig a másik Red Bullt vezető, mexikói Sergio Pérez állhatott fel.

A karrierje utolsó Forma-1-es viadalát futó, négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel (Aston Martin) 10. lett és ezzel pontot szerzett, a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton (Mercedes) pedig műszaki hiba miatt kiesett, így 2007-es bemutatkozó éve óta először fordult elő vele, hogy egyetlen versenyt sem nyert a szezon során.